Bizim Hikayemiz

2018 yılında Akdem markası altında telif hakları ve tercüme alanında faaliyetlerine başlayan ajansımız kısa sürede geniş bir network oluşturarak başarılı bir çizgi yakaladı. Beş yıl içerisinde, yaklaşık 2.500 kitabın telif satışını gerçekleştirerek bu eserlerin farklı dillerde yayınlanmasını sağladı. Ayrıca, kaliteli ve hızlı bir şekilde çeviri yapma zorluğuyla başa çıkmak için tercüme alanında geniş bir ağ kurarak yaklaşık 1000 kitabın tercümesini tamamladı.

Bu süreçte 50’den fazla uluslararası etkinliğe katılan ekibimiz, Türkiye’den 46 yayıneviyle dünya genelinde, dünyadan ise 91 yayıneviyle Türkiye’de ve dünyanın belli coğrafyalarında temsil gerçekleştirdi. İstanbul Publishing Fellowship dahil olmak üzere pek çok uluslararası fuarın ve etkinliğin koordinasyonunda yer alarak, 5000’den fazla yayıncıya ulaştı.

2023 yılı şubat ayından itibaren, uluslararası arenada daha güçlü bir konuma ulaşmak ve yayıncılık sektörüne daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla ajansımız bir gelişim ve dönüşüm sürecine girdi. Telif hakları ve tercüme alanlarında küresel bir aktör olma hedefiyle ekibini genişleten ajansımız, İstanbul Ataşehir’de Introtema Telif Hakları ve Tercüme Ajansı markasıyla faaliyetlerine devam ediyor.

Introtema Telif Hakları ve Tercüme Ajansı, Türkiye merkezli global bir marka olmayı hedefliyor. Introtema hem Türkiye yayıncılığını ve yazarlarını dünyada temsil eden hem de dünyanın pek çok ülkesinden yayınları ve yazarları temsil eden bir marka. Hedefimiz Türkiye’den ve dünyanın pek çok ülkesinden temsil ettiğimiz büyük yayınevlerinin yanı sıra küçük ve orta ölçekli yayınevlerinin global sektörde görünürlüğünü artırarak dışa açılımlarını sağlamak, ayrıca B2B toplantıları, networking çalışmaları ve fuar organizasyonları ile ajans kültürüne yeni bir perspektif kazandırmak.