Bizim Hikayemiz

Faaliyetlerine 2018 yılında başlayan İntrotema Telif Hakları ve Tercüme Ajansı, 42 ülkeden 169 yayıncının temsilciliğini üstlenmektedir. Ajansımız, geçtiğimiz altı yıl içinde 4.000’den fazla telif satışı gerçekleştirmiş ve yaklaşık 1.250 kitabı çeşitli dillere çevirmiştir.

Altı yıl boyunca 100’e yakın uluslararası etkinliğe katılan ajans, Türkiye’den ve dünyadan yayıncıları temsil etmekte ve aynı zamanda İstanbul Publishing Fellowship ve Astana Publishing Fellowship Programları gibi uluslararası etkinlikler düzenlemektedir. İstanbul, Seul, Guadalajara ve Bakü’deki ofisleriyle tüm dünya dilleri ve ülkeleri arasında köprü kuran İntrotema’nın başlıca amacı ve motivasyonu, telif hakları sektörünün önde gelen küresel isimlerinden biri olmaktır.

İstanbul merkezli bir dünya markası olmayı hedefleyen İntrotema Telif Hakları ve Tercüme Ajansı, yurtdışında Türk, yurtiçinde de yabancı edebiyat eserlerinin tanıtımını yapan, aynı zamanda dünya çapında yayıncı ve yazarları her dilde temsil ederek küreselleşme hedefini gerçekleştirmeye çalışan bir ajanstır. Amacı, temsil ettiği ülkelerdeki her türden yayıncının görünürlüğünü ve küreselleşmesini arttırmanın yanı sıra B2B toplantıları, networking etkinlikleri fuar ve fellowship organizasyonları düzenleyerek ajans kültürüne yeni bir bakış açısı getirmektir.