BİZDEN HABERLER

IPF-9

Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği’nin düzenlediği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği ve Introtema Telif Hakları ve Tercüme Ajansı’nın organize ettiği “Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları-İstanbul Publishing Fellowship Programı”nın 8.’si 06-08 Haziran 2023 tarihlerinde İstanbul Rami Kütüphanesi’nde gerçekleştirildi. Yurt içinden ve yurt dışından kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarından profesyonellerin ve uzman kişilerin katılımı ile gerçekleştirilen Uluslararası İstanbul Publishing Fellowship Programı’mıza Türkiye’den ve dünyadan 163 yayıncı fiziki, 202 yayıncı da online olarak katılım sağladı.

Odak ülkenin Özbekistan olduğu 8. İstanbul Publishing Fellowship’te birçok telif anlaşması imzalandı. Telif ve yayıncılık üzerine çeşitli seminerler verildi ve birçok farklı etkinlik yapıldı. 

Introtema Ajans olarak dünyanın her yerinden birçok yayıneviyle görüşme ve onları ülkemizde misafir etme fırsatını yakaladığımız İstanbul Publishing Fellowship’i güzel anılarla geride bırakırken, bir sonraki sene Meksika’nın odak ülke olarak bulunacağı 9. Fellowship için hazırlıklarımız devam ediyor.